search

Asparagus Kuş Konmaz

₺299,99
Vergi dahil

Saksı Çapı : 12 cm
Saksı Dahil Yükseklik : 27-35 cm

Adet

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

    Tül kuşkonmaz bitkinizi gevşek, iyi drene edilmiş bir toprak karışımına dikmeniz gerekir. Şayet ona dış mekânda bakacaksanız da bitkinizi kısmen asidik olan verimli, iyi drene edilmiş bir toprağa dikmelisiniz. Bu bitki genellikle ortalama toprak şartlarına iyi tolerans göstermektedir.

    Her ne kadar ışığa daha fazla uyum sağlasa da tül kuşkonmaz ağırlıklı olarak gölgede kaldığında serpilir. Bitkinizi doğrudan ve parlak güneş ışığından uzak tutmalısınız.

    Bir tül kuşkonmazı sulu bırakmak emek ister ve bu bitki nemde coşar. Çoğunlukla, iç mekânlardaki büyüme şartları özellikle de kışın hissedilen ısıya bağlı olarak kuruluğa sebebiyet verebilir. Bitkinize her gün su püskürtmelisiniz. Bilhassa uzadığı için kavis şeklini alan saplarına. Bitkiniz kahverengileşip boynunu bükmeye başlarsa muhtemelen daha fazla suya ihtiyacı vardır. Tül kuşkonmaz her ne kadar solma noktasına gelecek kadar kurumaya meyilliyse de aslında solmaz. Sıcak ve nemli havaya günlük olarak su püskürtme ritüeli eklenirse bitki yeniden canlanacaktır. Açık havada bakıldığında ise toprağının tamamen kurumaması için tül kuşkonmazın iyice sulanması gerekir.

    Bitkinizi sıcak bir ortamda (21 santigrat derece civarında) tutmaya çalışın ve bulunduğu ortamın 12 santigrat derecenin altına uzun süreliğine düşmemesine özen gösterin. Gölgelik bir balkonunuz, verandanız ya da seranız varsa evde baktığınız bitkilerinizin yaz boyunca serpilmesi olasıdır.

1000 Öğeler