Garden ve Koala Ltd. Sti. 1987 yılında Adana'da kuruldu. 30 yılı aşkın süredir çiçekçilik sektöründe faaliyet göstermekte olup iç ve dış mekan saksılı süs bitkisi üretimi yapmaktadır. Gardenkoala yenilikçi anlayışıyla seralarını ve özellikle de üretim ve satış konusunda günümüz şartlarının gerektirdiği her türlü teknolojik imkanı kullanarak her zaman en iyisini yapma yolunda ilerlemekte ve her zaman konumunda öncü ve lider olmayı ilke edinmiş bir şirkettir. Şirket bünyesinde 200 kişi istihdam edilmektedir. 167.000 m2 si kapalı; 147.000 m2 açık alan olmak üzere, toplamda 314.000 m2 de üretim yapılmaktadır. Yılda 50 türde 9.000.000 adet süs bitkisi üretilmektedir. 

Türkiye'de ilk olan Orkide üretimi ile yüksek teknoloji cam seralarda 1.500.000 adet Orkide üreterek iç piyasada söz sahibidir. Şirketimiz tüm Türkiye piyasasına hitap etmekte ve kendi ürünlerinin nakliyesini bitki taşımaya uygun frigofrig araçlarla yapmaktadır. Bunun sebebi ise çok önem verdiğimiz nihai tüketiciye, bitkiyi en sağlıklı şekilde ulaştırma isteğidir. Ayrıca Gardenkoala uzun yıllardan beri devam eden ihracat potansiyelini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Her daim yeni projelerle dünya pazarına yeni ürünler sunmayı hedeflemektedir. Halihazırda Kuzey Irak ve Azerbaycan'a ihracat gerçekleştirmektedir. Şirketimiz, Hollanda başta olmak üzere Çin, Tayvan, ABD, Almanya, Belçika, İtalya, İsrail, Guatemala, Kosta Rika, ülkelerinden ithalat yapmaktadır. Şirketimiz ayrıca üretim standartlarını yükseltmek ve marka değerlerini arttırmak amacıyla bitki pasaportu uygulamasını kullanmaktadır. 

2006 yılından beri Gardenkoala üretmiş olduğu yüksek kalitede saksılı süs bitkilerini kardeş firma olan Yanko Tarım aracılığıyla Türkiye'nin lider süpermarket zincirlerine göndermektedir. Bitkiler özel çiçek poşetleri ve barkodlarıyla hazır hale getirilip dağıtımı sağlanmakta ve süpermarketlerde satışa hazır hale getirilmektedir. 

Gardenkoala uluslararası alanda sektörün en önemli sertifikası olan MPS sertifikalarını [MPS-GAP, MPS-SQ, MPS-ABC) almaya hak kazanmıştır. Milieu Project Sierteelt [MPS) Vakfının bu üstün sertifikası, müşterilere sertifika sahibinin kalite, sürdürülebilirlik, çevre ve sosyal koşullar alanında en sıkı şartları yerine getirdiği konusunda güvence vermektedir. Gardenkoala sektöründe Türkiye'nin ilk MPS sertifikalı firmasıdır. 

Bünyemizde bulunan çevreye duyarlı, güneş enerjisi panelleri ile 600kw enerji üreterek, hem verimliliği arttırmak hem de maliyetleri minimize etmek amaçlanmıştır.

“Çiçeklerle daha güzel bir dünya” düşüncesini ilke edinmiş olan Gardenkoala, çiçek kültürünü tüm topluma yaymayı ve çiçek sevgisini aşılamayı amaç edinmiştir.