search

Cordyline Australis Pink Passion

₺499,99
Vergi dahil

Saksı Çapı :15cm
Saksı Yüksekliği : 11,5 cm
Saksı Dahil Bitki Boyu :40-50 cm

Adet

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Kordilin Çiçeği Özellikleri

Bu bitki Avustralya, Yeni Zelanda, Yeni Gine ve Polinezya adalarının tropikal ve subtropikal bölgelerinde bulunur. Kordilin çiçeği, Agavaceae ailesine aittir. Özellikle çarpıcı renkli yaprakları nedeniyle popülerdir. Tropikal yağmur ormanlarındaki kökeni nedeniyle, belirli bir düzeyde koordineli bakım gerektirir.

Kordilin bitkilerinin yaklaşık 20 farklı türü bulunmaktadır. Temel olarak, sıcak ve soğuk formalar olmak üzere iki gruba ayrılır. Sıcaklık tercihleri ​​dışında, bu iki formun bakım gereksinimleri farklılık göstermez. Soğuk türler biraz daha düşük sıcaklıklara tolerans gösterebilir ve enlemlerimizde yaz aylarında dışarı çıkmalarına izin verilebilir.

Cordyline fruticosa ve Cordyline terminalis çeşitlerinin yapraklarındaki pembe ila pembe-yeşil desen tipiktir. Cordyline australis ve Cordyline indivisa türlerinin ise yeşil yaprakları vardır. Yaprakları yeşilden kırmızıya ve pembeye dönebilir, tek renkte doygun veya çizgili çok renkli görünebilir.

Doğal ortamında 20 metreye kadar yüksekliklere ulaşabilen kordilin çiçeği, iç mekanlarda 1 ila 3 metre arasında büyür. Yaz aylarında, güçlü bir şekilde dallanmış çiçek salkımları oluşturur. Çiçeklerin renkleri beyazdan pembeye kadar değişir ve kısmen kokuludur. 

  

Konum

Süs yapraklı bitki, tüm yıl boyunca evde sıcak ve aydınlık bir yeri tercih eder. Mayıs sonundan Eylül ayına kadar, Cordyline australis ve Cordyline indivisia türleri açık havada kısmen gölgeli bir alana yerleştirilebilir. Ancak, bu soğuk formların kademeli olarak dış ortam koşullarına alışması önemlidir. Aksi takdirde hoş olmayan yanıklar meydana gelir. Evde doğrudan güneş ışığından ve bahçede yakıcı güneşten kaçınılmalıdır.

İpucu: Kışın minimum sıcaklığın gündüz 18 santigrat derece ve gece 15 santigrat derece olduğundan emin olun. Düşük sıcaklıklar kahverengi yapraklara ve bodur büyümeye neden olur.

98 Öğeler